Hydroizolacje Mineralne

Nazwa:

 

Distyk 2K DWUSKŁADNIKOWA MASA USZCZELNIAJĄCA

 

 Właściwości: Trwale elastyczna dwuskładnikowa hydroizolacyjna masa uszczelniająca na bazie dyspersji kopolimerów i mieszanki zmodyfikowanych dodatków z cementem. Distyk 2K 2K dobrze przylega do podkładu, jest elastyczna, wytrzymuje napór wody i jest odpowiednia zarówno do wnętrz, jak i powierzchni zewnętrznych. Zapewnia trwałą odporność na bezpośredni kontakt z wodą chlorowaną i wapienną.
 Zastosowanie: Hydroizolacja murowanych, betonowych, żelbetowych i gipsowo-kartonowych konstrukcji budowlanych. Warstwa uszczelniająca pod płytki na balkonach, tarasach i loggiach. Przeznaczona do hydroizolacji pod płytki ceramiczne w łazienkach, basenach, zbiornikach wodnych itd. Odporna na wilgoć i wodę. Odpowiednia również jako zabezpieczenie spodu konstrukcji przed oddziaływaniem radonu z podłoża o niskim i średnim indeksie radonowym.
 Sposób stosowania: hydroizolacja 2 k mineralna 1Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być suche i czyste, bez tłuszczu i swobodnych elementów, spójne i twarde. Uszkodzony podkład (szczeliny i dziury) należy naprawić np. szpachelką wyrównującą do betonu. Podłoża chłonne należy zagruntować preparatem GRUNTUJĄCYM lub GRUNT GŁĘBOKO PENETRUJĄCY. Przygotowanie mieszanki: Jest dostarczana w proporcji 3:1 (składnik sypki : składnik płynny). Przed aplikacją należy osobno odmierzyć ilość potrzebną do każdej warstwy. Mieszankę przygotowuje się poprzez stopniowe wsypywanie suchego składnika do składnika płynnego przy ciągłym mieszaniu! Mieszanka przed użyciem musi być doskonale zhomogenizowana. W zależności od celu użycia, sposobu nanoszenia i chłonności podłoża przy pierwszej warstwie można dodać do 5% wody. Po dodaniu wody stale mieszać do momentu, gdy masa prawidłowo połączy się z wodą nabierze jednolitego ciemnoszarego koloru. Przygotowaną mieszankę należy nanieść do ok. 2 godzin (w zależności od temperatury nanoszenia) od zmieszania. Aplikacja: Do samej aplikacji zaleca się użycie wałka, pędzla lub kielni stalowej – w przypadku podłoży o dużej chropowatości. Nanosić co najmniej dwie warstwy techniką krzyżową. Do pierwszej naniesionej warstwy i do wszystkich kątów należy wtłoczyć pas uszczelniający, rogi wewnętrzne i zewnętrzne. Po wtłoczeniu pasów uszczelniających i ich przetarciu warstwą masy kontynuować nanoszenie pierwszej warstwy na całej powierzchni. Drugą warstwę nanosi się po wystarczającym stwardnieniu warstwy poprzedniej. Masę można obrabiać w zależności od temperatury powietrza i podkładu do 2 godzin, przy czym temperatura podkładu nie może spaść poniżej +5°C ani przekroczyć +30°C. Należy zapobiegać szybkiemu twardnieniu warstwy pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych i wysokiej temperatury. Hydroizolacja nie może stanowić warstwy ostatecznej. Nie jest odporna na promieniowanie UV i pod długotrwałym wpływem promieni słonecznych może zmieniać właściwości.

PUNKT SPRZEDAŻY

ul. Ks. Pr. St. Słonki 26A, 34-300 Żywiec

KONTAKT

ul . Za Górą 29; 34-300 Żywiec
Telefon: +48 796 198 819
Telefon: +48 533 647 695
Mail: biuro@carpetstone.pl
NIP 553 251 98 11
REGON 36283989
mBank S.A. 05114020040000390275909251
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej  
Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
numer KRS 0000582440