kamienne dywany zywica gruntujaca usz

Żywica Gruntująco‑Uszczelniająca

Top Fix jest jednym z podstawowych składników systemu TopStone do wzmacniania podłoża. Unikalny skład pozwala na zastosowanie również do świeżych betonów
 

Cechy:

  • - Gruntująca i wzmacniająca warstwa stosowana dla uzyskania doskonałej przyczepności podłoża.

Zastosowanie:

  • - Możliwość stosowania na świeży, niewysezonowany beton (nawet już 5 dni po betonowaniu).
  • - Możliwość aplikacji na zawilgocone podkłady betonowe bez izolacji spodniej.
  • - Możliwość stosowania na starych betonowych powierzchniach, kamieniach, drewnie, metalach, płytkach ceramicznych, dachówkach i innych nieporowatych materiałach

Cechy:

  • - Dwuskładnikowy, bezbarwny, o niskiej lepkości, nie zawiera rozpuszczalników, epoksydowy, przyjazny dla środowiska

Dane do przetwarzania :

zywica 1

W czasie aplikacji i utwardzania TopFix chronić od bezpośredniego kontaktu z wodą i środkami chemicznymi (Nie stosować w czasie deszczu!).
Ponadto podłoże nie powiino zawierać substancji rozpuszczalnych w wodzie, takich jak sole, rozpuszczalniki, itp. Do podgrzewania przed aplikacją(w niskich temp otoczenia celem uzyskania niskiej gęstości) nie należy używać palników olejowych, palniki gazowe itp., które tworząc w miejscu aplikacji związki CO2 i pary wodne, które mają negatywny wpływ na jakość powierzchni.

 

Opakowania i wydajność:
Wartości zużycia mogą się różnić - w zależności od rodzaju i stanu podłoża oraz w zależności od konkretnego zastosowania.

zywica 2

 

Przechowywanie:
W temperaturach> +12 ° C <+25 ° C, w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu. Okres gwarancji
- informacja na opakowaniu.

 

Instrukcja użycia:
1. Przygotowanie podłoża – usuwanie zanieczyszczeń, przygotowanie powierzchni poprzez,szlifowanie,frezowanie, piaskowanie, a następnie odkurzanie powierzchni, odtłuszczanie, pozbawienie smarów i innych substancji chemicznych, które mogą działać jako separator.


2. Przygotowanie narzędzi: pojemnik do mieszania dwóch składników spoiwa, mieszarka wolnoobrotowa, wałek malarski (welur powierzchnia nylonowa z krótkim włosem), szczotki, ściągacz gumowy, paca stalowa gładka.


3. Dokładnie wymieszać oba składniki TopFix używając mieszadła (min przez 3 minuty). Tak przygotowany materiał zużyć w ciągu 40 minut w temperaturze 20°C, nanosić wałkiem, pędzlem,szczotką, packą gumową, lub mechanicznie - metodą natrysku itp.


4. Aby zwiększyć przyczepność kolejnej warstwy można świeżą nieutwardzoną powierzchnię TopFix przesypać suchym i czystym piaskiem kwarcowym o uziarnieniu 0,3 do 0,5 mm (zużycie około 0,5-4 kg / m), lub bezpośrednio przy aplikacji dodać piasek kwarcowy do materiału i aplikować na powierzchnię za pomocą kielni – proporcje mieszanki piasku i żywicy – TopFix 1:1.


5. TopFix stosować przy obniżającej temperaturze, aby uniknąć porów przy ulatnianiu powietrza z podłoża.


6. TopFix dokładnie zamyka strukturę powierzchni (czasem istnieje konieczność podwójnego gruntowania. Po zagruntowaniu powierzchni preparatem TopFix dopuszczalne jest od razu aplikowanie kolejnych warstw systemu kamienny dywan - metodą tzw."mokre na mokre".

TopFix po wymieszaniu od razu nanosimy na powierzchnię. W przeciwnym wypadku, przy następnym przemieszaniu (po około po 5-10 min.) powstaje ryzyko samoistnej gwałtownej reakcji egzotermicznej! Narzędzia i skórę należy oczyścić acetonem, utwardzoną masę usuwamy mechanicznie – papierem ściernym, szlifowaniem, itp.

 

PUNKT SPRZEDAŻY

ul. Ks. Pr. St. Słonki 26A, 34-300 Żywiec

KONTAKT

ul . Za Górą 29; 34-300 Żywiec
Telefon: +48 796 198 819
Telefon: +48 533 647 695
Mail: biuro@carpetstone.pl
NIP 553 251 98 11
REGON 36283989
mBank S.A. 05114020040000390275909251
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej  
Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
numer KRS 0000582440